KONKURS „Pracodawca Jutra” – VII edycja
Nabór Zgłoszeń do Konkursu „Pracodawca Jutra” trwa od 17 kwietnia do 30 czerwca 2023 r.
Tegoroczna edycja konkursu Pracodawca Jutra obejmuje dwie główne kategorie: „Rozwój Pracownika” oraz „Ambasador Edukacji”.
W ramach każdej z tych kategorii wyróżnione zostaną inicjatywy w segmencie mikro i mały przedsiębiorca, a także w segmencie średni i duży przedsiębiorca.
Regulamin Konkursu
https://www.parp.gov.pl/storage/site/files/3011/Regulamin-konkursu-Pracodawca-Jutra-edycja-VII-WCAG_14_04_2023.pdf
Formularz Zgłoszeniowy
https://www.parp.gov.pl/storage/site/files/3011/ZA.-1---FORMULARZ-ZGOSZENIA-PJ-2023_WCAG_14_04_2023.doc
O konkursie
Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją - czyli działań, które polegają na pobudzeniu świadomości środowisk lokalnych i ich zaangażowaniu w działania na rzecz rozwoju edukacji, rozwoju usług edukacyjnych, działaniach umożliwiających nabycie, uzupełnienie lub aktualizację kompetencji i kwalifikacji.
Dzięki konkursowi możliwa jest wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania ludźmi w organizacjach oraz tworzenia przyjaznego środowiska pracy, kształtowanego technologią, innowacjami oraz potrzebami zrównoważonego rozwoju. Laureaci konkursu będą stanowić przykład w zakresie realizacji projektów, które przyczyniają się do zwiększenia wiedzy, podniesienia kompetencji lub umiejętności adresatów inicjatyw edukacyjnych.
Tegoroczna edycja konkursu Pracodawca Jutra będzie obejmowała dwie główne kategorie: „Rozwój Pracownika” oraz „Ambasador Edukacji”. W ramach każdej z nich wyróżnione zostaną inicjatywy w segmencie mikro i mały przedsiębiorca, a także w segmencie średni i duży przedsiębiorca.
„Rozwój Pracownika” – inicjatywy z zakresu:
- pomocy pracownikom w rozwoju zawodowym,
- systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności,
- inwestycji w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kompetencje lub prowadzące do uzyskania kwalifikacji pracowników (kursy, szkolenia, programy migracji między działami),
- rozwoju kompetencji miękkich (uniwersalnych, ponadsektorowych) poszukiwanych przez pracodawców (np. w formie wolontariatu pracowniczego),
- działań wspierających komfort psychiczny pracowników, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem, wypaleniem zawodowym.
„Ambasador Edukacji” – inicjatywy z zakresu:
- współpracy przedsiębiorcy z instytucjami edukacyjnymi (prowadzenie lekcji, warsztatów w szkołach, tworzenie/wspieranie klas profilowych, współpraca z organizacjami pozarządowymi o profilu oświatowym/edukacyjnym),
- tworzenia lub wspierania autorskich platform/gier edukacyjnych, staży i konkursów dla uczniów,
- zaangażowania pracodawców w działalność dydaktyczną i naukową dla wykładowców/nauczycieli/organizacji studenckich (np. laboratoria, programy badawczo-rozwojowe, koła naukowe).
Inicjatywa edukacyjna zgłoszona w ramach konkursu powinna być rozpoczęta najwcześniej 1 stycznia 2019 r. i realizowana na terytorium Polski. Co istotne, nie może to być inicjatywa nagrodzona i wyróżniona w VI edycji konkursu „Pracodawca Jutra”.
Dla kogo?
W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy lub instytucje edukacyjne* wspólnie z przedsiębiorcą, którzy realizowali inicjatywy edukacyjne skierowane do:
- uczniów i/lub studentów;
- absolwentów szkół wyższych, średnich lub branżowych;
- pracowników, w tym nowych pracowników na rynku pracy lub osób bezrobotnych i poszukujących pracy (w szczególności matek powracających na rynek pracy i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym);
- nauczycieli, wykładowców akademickich, trenerów, doradców oraz przedstawicieli innych środowisk reprezentujących sektor edukacji formalnej lub nieformalnej;
- emerytów i rencistów, o ile inicjatywy miały na celu przywrócenie lub podtrzymanie ich aktywności zawodowej.
Warunkiem przystąpienia do konkursu instytucji edukacyjnej jest złożenie zgłoszenia wspólnie z przedsiębiorcą.
*Za instytucję edukacyjną uznaje się instytucję działającą na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców (m. in. jednostki prawa oświatowego, uczelnie wyższe czy instytucje edukacji pozaformalnej, np. firmy szkoleniowe).
Szczegóły pod linkiem:
https://www.parp.gov.pl/component/site/site/pracodawca-jutra