POZEW  ZBIOROWY Informacja Ogólna

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej rozpoczęła proces przygotowywania Pozwu zbiorowego GASTRONOMÓW przeciwko Skarbowi Państwa.

Jeśli i Twoja Firma odnotowała spadek obrotów w stosunku do poprzednich lat z powodu ograniczenia działalności gastronomicznej zarówno na wiosnę jak i na jesień 2020 r. i poniosłeś szkodę w wyniku działań Rządu RP i Sejmu RP, zgłoś swój akces do Pozwu zbiorowego.

Jeżeli Twoja Firma uruchomiła nowy lokal w okresie od 01.11.2019 r. i nie może wykazać spadku obrotów wymaganych w Ustawie, albo nie ma możliwości porównania spadku obrotów rok do roku, bo uruchomiła swoją działalność rok temu albo później i nie obejmuje jej pomoc z Tarczy Branżowej 6.0, zgłoś swój akces do Pozwu zbiorowego.

Deklaracja przystąpienia do Pozwu zbiorowego znajduje się tutaj: www.pozewzbiorowy.iggp.pl.

Jeżeli chcesz być jednoczesnie Członkiem IGGP zaznacz to w Deklaracji przystapienia do Pozwu:

V - Wyrażam zgodę na przystąpienie do Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej i Oświadczam iż zapoznałem się i akceptuję Statut IGGP oraz Uchwały Rady IGGP co do wysokości składek i wpisowego.
Dla Członków IGGP opłata z tytułu przystapienia do Pozwu zbiorowego na poczet opłaty sądowej i kosztów przygotowania Pozwu jest znacząco niższa.
 

W ramach jednego Pozwu zbiorowego Firmy zostaną podzielone na grupy, w zależności od wysokości utraconych korzyści.

Szkoda poszczególnych Członków grupy obejmuje utracone korzyści oraz koszty działań dostosowujących przedsiębiorstwo do funkcjonowania w ramach wprowadzonych ograniczeń. 

Szkoda będzie pomniejszona o koszty stałe oraz uzyskane przychody w ramach działań dostosowujących.

W naszym przekonaniu szkoda obejmuje zarówno okres pierwszych restrykcji, tj. od 31.3 do 18.5, jak i obecnych, tj. od 10.10.2020 do 28.02.2021 i/lub później. 

Pozew zbiorowy to ogromna oszczędność kosztów i zwiększona szansa na zwycięstwo.

Oczywiście nie uzyskamy wypłaty w kilka miesięcy. Ale warto walczyć.

Walcz o pieniądze, które Ci się należą. Tą listę uczestników postępowania zbiorowego zamkniemy  wstępnie do 28 lutego 2021 r.

Planowany termin złożenia Pozwu zbiorowego to 31 maja 2021 r.

Aby przystąpić do pozwu zbiorowego wypełnij Deklarację przystąpienia znajdującą się tutaj: www.pozewzbiorowy.iggp.pl i następnie wpłać kwotę 500 PLN (tylko dla Członków IGGP) na poczet opłaty sądowej i kosztów przygotowania Pozwu lub 2.500 PLN dla pozostałych Firm ( nie będących Członkami IGGP).

Wpłacając pieniądze na konto Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej masz gwarancję zwrotu opłaty! 
Jeśli z jakichkolwiek powodów prawnych lub innych złożenie Pozwu nie będzie możliwe do dnia 31 sierpnia 2021 r. wpłacone pieniądze otrzymasz z powrotem na swoje konto.

Spytaj swoją Kancelarię prawną ile będzie kosztował Cię Pozew indywidualny.

Pozew zbiorowy ma sens. Masz pytania? Zadzwoń do lokalnego lidera IGGP w swoim województwie. Lista Regionalnych przedstawicieli ukaże się na stronie IGGP.