QR kody covidowe niestraszne, wystarczy naśladować Francuzów

Jak zapowiedział prezydent Francji Emmanuel Macron, certyfikaty covidowe będą obowiązywać od sierpnia. Mamy sierpień i postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście QR kody spełniają swoją funkcję i sprawiają, że jest mniej zachorowań.

Pan Kamil, przebywający aktualnie we Francji zrelacjonował nam jak wygląda wejście do restauracji we Francji. Odwiedził restaurację w Arcachon na plaży. Już na wejściu należy okazać QR kod potwierdzający przyjęcie pełnej ilości dawek szczepienia przeciwko COVID-19.

Obsłudze weryfikującej QR kody nie wolno sprawdzać tożsamości wchodzącej osoby. Poza tym nie ma odległości pomiędzy stolikami. Serwowany jest każdy stolik, co sprawia że jest dużo osób. Maskę zdejmuje się przy stoliku. Co więcej, rząd francuski ma obowiązek zapewnić Restauratorom środki na wynagrodzenie dodatkowo zatrudnionej osoby, jaka jest wyznaczona do sprawdzania kodów QR.

Jak pokazuje relacja Pana Kamila, QR kody nie są aż tak straszne, wystarczy naśladować Francuzów. Prawdopodobnie tak samo jak z maseczkami będzie z QR kodami, które po jakimś czasie przestaną być sprawdzane.