WEBINAR - RATY dla RESTAURATORÓW - Fakturatka - 29 maja, godz. 11:00

WEBINAR marki FAKTURATKA - to jeden z Webinarów organizowanych przez IGGP

Zapraszamy na kolejny WEBINAR - Szybkie POŻYCZKI i RATY w Restauracji...

BŁYSKAWICZNE  RATY nawet gdy bank odmawia...

Proces wnioskowania o sfinansowanie zakupu odbywa się automatycznie, online i trwa kilka minut.

Zapoznaj się z Ofertą FAKTURATKI.

Dla Członków IGGP: SPECJALNE WARUNKI 

Zapisz się na WEBINAR: 29 maja 2023 - (poniedziałek) - 11:00, Kliknij w Link:

https://docs.google.com/forms/d/1KRtY5C8p5vHmRMkkYJ76S_PR-d0IeoHwBN3irHEDQdw

Restaurator płaci w ratach tak działa Fakturatka

Co 10. firma z sektora MŚP oferująca usługi bądź produkty B2B skarży się, że jej klienci rezygnują z zakupu ze względu na wysoką cenę. Fakturatka może to zmienić. W ramach tej usługi, przedsiębiorca dokonuje zakupu na raty, a sprzedający za sprzedaż towaru lub usługi otrzymuje płatność w terminie. To kolejna, obok eFaktoringu, usługa NFG wspierająca płynność finansową najmniejszych firm, w tym branży wysokiego ryzyka jaką jest GASTRONOMIA.

Jak wynika z badania NFG, przeprowadzonego w 2022 r. przez IMAS International, 10 proc. mikro i małych firm spotkało się z sytuacją, w której klient zrezygnował z zakupu towaru lub usługi ze względu na wysoką cenę. Co czwarty przedsiębiorca uważa, że wprowadzenie płatności na raty mogłoby zwiększyć jego sprzedaż B2B.

Szacujemy, że zainteresowanie usługą sprzedaży ratalnej w najbliższych miesiącach będzie jeszcze większe z uwagi na wysoką inflację i rosnące ceny towarów i usług dla biznesu. Rosną też koszty prowadzenia działalności w Polsce, a to skłoni przedsiębiorców do szukania nowoczesnych rozwiązań, które będą w stanie zoptymalizować bieżące wydatki firmowe – tłumaczy Emanuel Nowak, ekspert NFG.

Niezależnie od liczby rat, w jakich klient biznesowy będzie spłacał sfinansowaną fakturę zakupu, sprzedający otrzyma pieniądze za towar lub usługę w uzgodnionym na fakturze terminie, bez konieczności czekania na zakończenie spłaty. Fakturatka wypłaca mu pełną wartość towaru lub usługi, a ryzyko ewentualnej niewypłacalności kupującego przejmuje na siebie.

Większość przedsiębiorstw w Polsce sprzedaje z odroczonym terminem płatności. Czekanie na płatność najbardziej problematyczne jest w mikro i małych firmach. Fakturatka niweluje ryzyko utraty płynności  finansowej, bo sprzedający, po pierwsze, otrzymuje płatność w terminie faktury; a po drugie: zwiększa sprzedaż do tych firm, których wcześniej nie było stać na zakupy – wyjaśnia ekspert NFG

Wielu przedsiębiorców na różne sposoby próbuje ograniczyć ryzyko, np. ubezpieczając takie faktury bardzo drogim ubezpieczeniem. A tymczasem, wystarczy, że wyślą kupującemu link do płatności na raty, zachęcając go w ten sposób do zakupu w swojej firmie.

A jak to wygląda z perspektywy kupującego? Warunkiem skorzystania z Fakturatki podczas zakupów do firmy jest otrzymanie od dostawcy faktury płatnej przelewem, faktury proforma lub zamówienia. Kupujący samodzielnie wybiera liczbę rat, a następnie akceptuje transakcję kodem SMS. Proces wnioskowania o sfinansowanie zakupu odbywa się automatycznie, online i trwa kilka minut.

Nowy model finansowania NFG wpisuje się w dobrze znane instrumenty rynkowe dla biznesu jak kredyt, leasing czy pożyczka, ale ma więcej korzyści.

Ani kredyt, ani leasing ani pożyczka nie zapewniają aktualnie tak szybkiego i wygodnego finansowania jak Fakturatka. W dodatku, w odróżnieniu od leasingu, tutaj od razu po zakupie towaru stajemy się jego właścicielem i unikamy skomplikowanej procedury wykupu. Kupujący może sfinansować Fakturatką niemal dowolny zakup (towaru lub usługi), wybierając samodzielnie liczbę rat (od 1 do 36). Dostępny w systemie kalkulator informuje o wysokości miesięcznych płatności– wyjaśnia Emanuel Nowak.

Spółka NFG jest częścią Kaczmarski Group, do której należą również: Krajowy Rejestr Długów, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso, kancelaria prawna Via Lex oraz EasyCheck. Łączy produkty finansowe z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, gwarantując szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do wybranych usług. Fakturatka, to kolejna usługa NFG wspierająca płynność finansową najmniejszych firm.